Tribuna copsenilor

Forum de discutii online al primariei orasului Copsa Mica

Tribuna copsenilor

Mesajde Relatii cu publicul » 21 Sep 2009, 14:43

Buna ziua dragi copseni!
Noul forum de discutii instalat pe pagina orasului Copsa Mica se doreste a fi locul in care dumneavoastra sa va adresati direct si rapid primarului, viceprimarului sau consilierilor locali.
Daca aveti probleme legate de administratie, daca intampinati greutati atunci cand va adresati functionarilor din primarie, daca doriti sa sesizati fapte placute sau neplacute din oras, acum aveti aceasta posibilitate intr-o noua prezentare.
Compartimentul de relatii cu publicul va incerca sa raspunda cu promptitudine la toate solicitarile dumneavoastra iar daca nu sunteti multumiti cu raspunsurile online, va asteptam cu deschidere la sediul primariei pentru a lamuri orice situatie care va nemultumeste.
Va rugam sa respectati regulamentul forumului de discutii, iar in dialogul cu reprezentantii autoritatilor locale sa nu utilizati un limbaj licentios.
Va asiguram de tot concursul nostru pentru a avea in acest forum un mijolc eficient de comunicare locala.
va asteptam!
Relatii cu publicul

Re: Tribuna copsenilor

Mesajde florin » 21 Sep 2009, 17:31

Şi uite aşa, cred că va fi mulţumită doamna PDL-istă :)
florin

Mesajde puiu mordasan » 24 Oct 2009, 01:01

OK,frumoasa initiativa,iar un subiect de discutii ar fi cainii vagabonzi sau maidanezii care s-au inmultit din nou si cred ca este o chestiune de timp pana cand vom avea din nou evenimente neplacute...
In rest,toate bune....
puiu mordasan

Mesajde Relatii cu publicul » 26 Oct 2009, 13:05

Domnule Mordasan,

va multumim ca v-ati alaturat membrilor forumului.
In legatura cu problema cainilor vagabonzi va informam ca Primaria Copsa Mica a incheiat un contract cu o firma de ecarisaj din Medias, acestia strang cainii vagabonzi din localitate si ii transporta la sediu unde sunt sterilizati iar apoi se incearca plasarea lor la persoane fizice.
Dupa cum ati observat in schimb "apar" caini noi aproape saptamanal, lansati din masini noaptea, asa ca nu cred ca deocamdata vom reusii eradicarea totala a fenomenului. Primaria impreuna cu firma de ecarisaj, in limita fondurilor disponibile, sunt preocupate de acest aspect si incearca sa opreasca afluxul de animale fara stapan in localitate.

Va multumim pentru sesizare!
Relatii cu publicul

Mesajde vlad » 20 Noi 2009, 12:48

Va rog insistent sa luati in considerare cererea mea in legatura cu acesti caini,locuiesc in bl.34 si in zona deja sunt 3-4 caini adulti si o femela cu pui si sunt deranjat deseori noaptea de latratul acestora, nu de putine ori am iesit in geam aruncand cu diverse obiecte spre ai alunga de la geam(precizez ca stau la partier).In speranta ca cineva va citi acest mesaj astept si fapte nu doar un raspuns in scris.....MULTUMESC!
vlad

Mesajde Relatii cu publicul » 24 Noi 2009, 15:23

Domnule Vlad,
asa cum ati sugerat in mesajul anterior, iata ca raspunsul la sesizarea dumneavoastra nu este doar verbal.
Astazi o echipa de angajati ai Primariei, impreuna cu firma de ecarisaj de care pomeneam in mesajele anterioare, s-au deplasat la blocul dvs si au prins cainii care va deranjau noaptea.
Tinem insa sa precizam ca prinderea acestor caini a starnit dispute, intre cetatenii care ii hraneau si care erau "stapanii" animalelor si cei care vroiau sa ii prinda. Va rugam deci sa incercati si dvs sa ii descurajati pe viitor pe vecinii din zona sa mai adune caini vagabonzi pe langa bloc si sa ii hraneasca.
Va multumim pentru sesizare!
Relatii cu publicul

Mesajde vlad » 24 Noi 2009, 15:59

FELICITARI PRIMARIEI si DEPARTAMENTULUI TEHNIC pt. promptitudinea de care au dat dovada (in 48ore de la sesizare) .......sper si eu ca pe viitor sa nu mai existe astfel de probleme.
vlad

Reteaua de apa potabila

Mesajde puiu mordasan » 01 Dec 2009, 17:14

Conductele noastre de apa se sparg in cele mai ciudate momente si creeaza un disconfort total...
Stiu din anii anteriori ca exista studii si finantare pentru reabilitarea retelei de apa,va rog ma puteti pune la curent cu aceasta stare de fapt?
Va multumesc !
puiu mordasan

Ghena de gunoi

Mesajde Anonim » 21 Dec 2009, 12:52

Buna ziua! Credeti ca ati putea pune ghene de gunoi ceva mai mari sau sa puneti oamenii de la salubritate sa isi faca treaba asa cum trebuie :?:
Priviti in clipul de mai jos, cum arata o ghena de gunoi, sa vedem daca va place (eu nu cred ca o sa va placa).
Ultima oară modificat de Administrator pe 21 Dec 2009, 12:58, modificat 1 dată în total.
Motiv: Am retinut mesajul DJ Bughi dar atentie ca campania electorala sa incheiat !
Anonim

Raspuns la "Ghena de gunoi"

Mesajde Relatii cu publicul » 26 Dec 2009, 10:32

Buna ziua! In legatura cu problema gunoiului ridicata de dvs. exista urmatoarele clarificari:
1. NU Primaria Copsa Mica se ocupa de colectarea gunoiului menajer, exista o asociatie zonala numita EcoSal a carei responsabilitate este colectarea selectiva a deseurilor menajere.
2. Totusi pentru a va putea raspunde, am intrebat si noi si iata ce am aflat: in ziua respectiva s-au umplut ghenele de gunoi intradevar, au fost alertati cei de la Ecosal care au adus in aceiasi zi mai multe ghene de gunoi goale, dar pe care din pacate nu scria numarul blocului si deci oamenii, foarte disciplinati in a folosii doar ghena proprie, nu le-au folosit. A doua zi s-a remediat problema semnalata de dvs.
3. Se vede ca nu sunteti un locuitor al orasului nostru donnule Anonim (Bogdan alias - DJ Bughi) din Motru pentru ca ati fi vazut ca problema s-a rezolvat in termen scurt fara a mai fi nevoie de filmulete tendentioase postate pe Youtube.
4. Daca tot va pricepeti asa de mult la ironie si satira va sfatuim sa va folositi "talentul" doar dupa ce sunteti la curent cu situatia locala, Motru din cate stim noi nu este cartier in orasul Copsa Mica.
5. Va asteptam cu un filmulet despre localitatea dvs. de unde banuim ca stiti mai multe, succes la liceu (Colegiul Tehnic Motru) si felicitari pentru filmuletul cu pisici.
Relatii cu publicul

Următorul

Înapoi la Copsa Mica - Online