Ponta show II

Forum de discutii online al primariei orasului Copsa Mica

Ponta show II

Mesajde prinyibobi » 19 Dec 2012, 10:50

Craciun fericit si un An nou plin de realizari si impliniri pentru toti copsenii oriunde s-ar afla!Se pare ca Mos Craciun a venit anul acesta cu sacul plin de cadouri care mai de care mai frumos ambalate si colorate.Si chiar s-a instalat la Casa Poporului unde a fost si el impresionat de cum l-au primit alesii poporului si de luxul din salile mari si frumoase.Cum era de asteptat,l-ea promis celor care nu au inca locuri in -camerele comune de dormit, ca o sa-i invoiasca pe termen nelimitat pina rezolva problema si o sa le gaseasca niste fotolii confortabile in care sa doarma sau sa chat-uiasca cu "secretarele".Ba chiar l-ea dat voie sa se ocupe de afacerile personale si/sau de dosarele penale care le atarna de gat la multi dintre ei.O sa-i fie un pic mai greu sa le d-ea la toti masinute dar daca nu o sa reuseasca, ce daca?! Nu toti suntem perfecti-nu?! Macar au prins fiecare o bucatica din ciolan.Este adevarat ca unii au inghitit mai mult dar na,asta este.Nu oricine poate inghiti un bou si un porc-mai ales cand porcul este doctor si boul presedinte.???Presedinte?Aaa,...am uitat.Este presedintele celor cu sageata. ;) Eu cred totusi ca pe astia doi-doctorul si ala, celor cu sageata,ia c-am pedepsit Mosul.De ce?Pai asta, "Presedintele" cica este mare chiulangiu si o sa-i fie greu sa se trezeasca dimineata sa mearga sa se joace la o ora atat de matinala.Dar poate ca face un troc cu baciul Gigi sa mearga el in locul lui.Si asa lui ii place sa vorbeasca mult si fara rost.Ce daca nu-l inteleg oamenii?Nici macar el nu intelege.Si uite asa sa scos si nu o sa mai vrea nici Jiji sa-i ia locul in fruncea celor cu sageata.Dar ce o sa faca doctorul?Am inteles ca-i scurta rau macaroana si nu stiu zau,cum o so imparta la atatia.A,m-am prins.O sa-l scoata pe Maestrul lui de la mititica si o sa rezolve el problema.Si uite asa o sa traim fericiti pina la adanci.Asadar,pana incepe stagiunea a doua a show-ului,va doresc multa sanatate si toate gandurile bune sa vi se indeplineasca.Hai Steaua!Ooups!Am avut o viziune in viitor? Sper sa nu am un astfel de cosmar!!!Numai bine.Doamne ajuta!
LA MULTI ANI!
prinyibobi

Înapoi la Copsa Mica - Online